http://www.GazetaOra.com

GazetaOra.com

Ambasadori i Norvegjisë pritet në takim në zyrat e Lëvizjes VETËVENDOSJE!

    Ambasadori i Norvegjisë pritet në takim në zyrat e Lëvizjes VETËVENDOSJE!

Ambasadori Jan Braathu u prit sot në takim nga Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Visar Ymeri, Nënkryetarja e Dytë e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Fatmire Kollçaku, dhe Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë, Boiken

Lexo artikullin e plotë

Takim i Lëvizjes Vetëvendosje me Ambasadën italiane në Prishtinë

    Takim i Lëvizjes Vetëvendosje me Ambasadën italiane në Prishtinë

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Visar Ymeri, u prit sot në takim nga Ambasadori i Italisë, Andreas Ferrarese. Në këtë takim mori pjesë gjithashtu Nënkryetarja e Dytë e Lëvizjes VETËVENDOSJE! Fatmire

Lexo artikullin e plotë

Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit midis Komunës së Prishtinës dhe BERZH – it

    Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit midis Komunës së Prishtinës dhe BERZH – it

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) dhe Komuna e Prishtinës kanë bashkuar forcat për të përmirësuar infrastrukturën komunale në kryeqytetin e Kosovës. Sot u nënshkrua Memorandumi i Mirëkuptimit në

Lexo artikullin e plotë

Komuna e Prishtinës do të ndajë 537 mijë euro subvencione për bujqit dhe blegtorët

  Komuna e Prishtinës do të ndajë 537 mijë euro subvencione për bujqit dhe blegtorët

Komuna e Prishtinës mbetet e përkushtuar në zhvillimin e sektorit të bujqësisë dhe blegtorisë. Buxheti i vitit 2015 është planifikuar

Lexo artikullin e plotë

20.400 gra e vajza të dhunuara gjatë luftës – nuk janë statistikë por gjenocid

  20.400 gra e vajza të dhunuara gjatë luftës – nuk janë statistikë por gjenocid

Në çdo përvjetor të paqes, kur njerëzit i gëzohen lirisë dhe rikujtohen përpjekjet për çlirim, pashmangshëm na del përpara sakrifica

Lexo artikullin e plotë

Udhëheqësit e NISMA-s takuan përfaqësuesit e lartë të BE-së në Bruksel

  Udhëheqësit e NISMA-s takuan përfaqësuesit e lartë të BE-së në Bruksel

Kryetari i Këshillit Kombëtar i NISMA-s për Kosovën, z. Jakup Krasniqi, ka udhëtuar për në Bruksel, ku është duke zhvilluar

Lexo artikullin e plotë

Ende asnjë padi për masakrat e Prekazit, Krushës, Reçakut, Mejës, Studimes, Dubravës…

  Ende asnjë padi për masakrat e Prekazit, Krushës, Reçakut, Mejës, Studimes, Dubravës…

Sot 16 vite më pas teksa Kosova dhe lufta e drejtë e UÇK-së po rrezikohen seriozisht nga përpjekja për krijimin

Lexo artikullin e plotë

Politika tregtare dhe financiare pa analizë për implikimet që sjellë zbatimi i tyre

  Politika tregtare dhe financiare pa analizë për implikimet që sjellë zbatimi i tyre

Lëvizja VETËVENDOSJE! vazhdoi sot me trajtimin kritik të programit të qeverisë, duke u përqendruar në politikat fiskale dhe ato tregtare

Lexo artikullin e plotë
Yjet
    Preferojnë meshkujt tullacë (Foto)

Preferojnë meshkujt tullacë (Foto)

Këtë e ka dëshmuar edhe një anketë e zhvilluar me mbi njëmijë femra britanike, të cilat janë thjesht “përndizen” pas meshkujve pa flokë Dhe përderisa për shumëkënd humbja e flokëve,

Lexo artikullin e plotë

Krasniqi humb ndaj Braehmerit

    Krasniqi humb ndaj Braehmerit

Pas lendimit carje ne buze, ne fund te raundit te 9-te, gjyqtari i meçit perfundoi mec-in. Krasniqi e humbi kete lufte. Haxhi Krasniqi është duke dominuar në meçin për kampion

Lexo artikullin e plotë

Mustafi me Gjermaninë

    Mustafi me Gjermaninë

Mbrojtësi Shkodran Mustafi është ftuar nga Kombëtarja e Gjermanisë për miqësoren me Australinë dhe ndeshjen kundër Gjeorgjisë në kualifikime për Euro 2016. Ekipi: Portierët: Manuel Neuer (Bayern Munich), Roman Weidenfeller

Lexo artikullin e plotë

Refuzoi Kosovën e Shqipërinë, Januzaj ‘përjashtohet’ nga Belgjika

    Refuzoi Kosovën e Shqipërinë, Januzaj ‘përjashtohet’ nga Belgjika

Adnan Januzaj ka mbetur jashtë ekipit të Belgjikës për dy ndeshjet e radhës kualifikuese për Euro 2016 kundër Qipros dhe Izraelit. Selektori i Belgjikës, Marc Wilmots, ka publikuar listën e

Lexo artikullin e plotë

Shorti i Ligës së Kampionëve

    Shorti i Ligës së Kampionëve

Tetë skuadrat çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve, sot do t’i mësojnë kundërshtarët e tyre, në rrugën për në gjysmë finale. Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Monako, Porto, PSG, Juventus, dhe

Lexo artikullin e plotë

Fillon shitja e bileta për ndeshjen Shqipëri-Armeni, ja çmimet…

    Fillon shitja e bileta për ndeshjen Shqipëri-Armeni, ja çmimet…

Biletat për ndeshjen eliminatore të “Euro 2016″ ndërmjet Shqipërisë dhe Armenisë, të mërkurën kanë dalë në shitje. Federata e Futbollit e Shqipërisë, ka njoftuar se çmimet për duelin me Armeninë

Lexo artikullin e plotë

Kosovës do t’i ndërrohet emri

    Kosovës do t’i ndërrohet emri

Klubi i hendbollit Kosova do të quhet kështu vetëm deri në fund të këtij sezoni. Kjo pasi Federata e Hendbollit e Kosovës (FHK) ka kërkuar nga drejtuesit e klubit vushtrrias

Lexo artikullin e plotë
Arte / Letërsi
    Të mos digjet nga heshtja jote

Të mos digjet nga heshtja jote

Të lutem e dashur Në këtë çast të trishtë Prekma ballin e rrudhosur Kam kokë dhembje Aq shumë më dhemb koka Sa që po më bien thinjat e kresë Afroma

Lexo artikullin e plotë
Auto Tech
    Google largon punonjësit e saj nga Rusia

Google largon punonjësit e saj nga Rusia

Gjigandi i teknologjise Google ka konfirmuar lajmin se parashikon të lëvizë inxhinierët e tij nga zyrat në Rusi. Firma është shprehur se mbetet e angazhuar ndaj përdoruesve të këtij shteti

Lexo artikullin e plotë
Ekonomi
    Prizreni pritet të shpallë zona të reja të veçanta turistike

Prizreni pritet të shpallë zona të reja të veçanta turistike

Komuna e Prizrenit po e pret dritën jeshile të Ministrisë së Ambientit që t’i shpallë si zona të veçanta turistike, katër pika që janë të njohura për turistët. Drejtori i

Lexo artikullin e plotë

Translate GazetaOra.com

AlbanianCroatianDanishDutchEnglishFinnishFrenchGermanItalianMacedonianNorwegianPersianPolishPortugueseSlovenianSpanishSwedishTurkish

Marketing

Urban Graphics Gjilan

Reklama ne gazeta ora

GazetaOra.com në Twitter

Kallxo.com - Lajmero korrupcionin
stopkorrupsionit.al - Stop korrupsionit
Alsat-M ekskluzivisht ne DiasporaTV
IPTV Shqip DiasporaTV
Gazeta ORA - Lajme Shqip on Android
Interneti shqiptar - GazetaOra.com