E enjte, 13 Gusht, 2020

Këto janë makinat më të famshme Mercedes AMG!

Për rreth 25 vjet, version AMG i prestigjiozes Mercedes, ka qenë më i kërkuari dhe më i ëndërruari në të gjithë gamën e prodhimit nga Mercedes. Në gjithë këto vite, ata kanë mundur të prodhojnë versione që kanë përparuar më kohën, në teknologji dhe dizajn. Këto janë makinat AMG më me emër të Mercedes :

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

1993 C36 AMG

U lancua më 1993 dhe kishte 276 kuaj fuqi. Ajo u shit si model i ri deri më 1996 dhe u nxorrën në treg plot 5400 makina të kësaj linje.

1993 C36 AMG

1997 Mercedes-Benz CLK GTR

Makina me të cilën Mercedes fitoi prestigj. Ajo ishte më 612 kuaj fuqi dhe arrinë shpejtësinë deri në 198 milje në orë. Në 1998 ajo u fut në librin Guinness si makina më e shtrenjë të botë dhe kushtonte 1.573.000 $.

1997 Mercedes-Benz CLK GTR

2003 G55 AMG

Me 500 kuaj fuqi i hapi rrugën trendit të ri të makinave të Mercedes arrin shpejtësinë 60 km në më pak se 5 sekonda dhe vazhdon të prodhohet edhe sot.

2003 G55 AMG

2011 Mercedes-Benz SLS AMG

U prodhua deri para një viti dhe ishte konkurrente e denjë e modeleve të fundit të Ferrari dhe Porsche.

2011 Mercedes-Benz SLS AMG

2016 Mercedes-AMG GT3

Ky është version më i ri i AMG në treg. Ai ka sjellë një tjetër hov teknologjik dhe dizajni, që janë thjesht të paimagjinueshme. Cmimi kap shifra marramëndëse, por për një makinë të tillë, ai vlen!

2016 Mercedes-AMG GT3

Sourcedomino

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm