E enjte, 13 Gusht, 2020

Këto janë produktet e reja që Apple do të prezantojë në 2016!

Apple është kompania gjigante që ka bërë revolucion në fushën e teknologjisë. Viti 2016 pritet të sjellë në treg një sërë produktesh të reja, të cilat do të sillen po ashtu me risi dhe të reja teknologjike. Ja c’duhet të prisni nga Apple këtë vit:

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Ora Apple Watch 2

Apple është gati të lancojë gjeneratën e dytë të orave digjitale. Ajo do të lancohet në mars dhe do të sjellë shumë surpriza. Ora do të jetë e ndjeshme ndaj nivelit të oksigjenit në gjak, presionit të gjakut dhe lëkurës së individit që e përdor. Në pamje do të jetë më e hollë se version i parë dhe do të ketë kamera si dhe mundësinë për t’u lidhur me Wi-Fi.

Ora Apple Watch 2

Iphone 7 dhe iphone 7 plus

Dy versionet e Iphone që mezi priten nga përdoruesit. Ato do të lancohen në shtator dhe do të kenë të përmirësuara sistemet e tyre operative, cilësinë e kamerës, identifikimin e gishtit vetëm me lëvizje të dorës në ajër dhe dizajn mbesëlënës.

Iphone 7 dhe iphone 7 plus

Iphone 6c

Telefoni do të jetë vetëm 4 inc dhe do të lancohet në mars. Ai do i paraprijë versionit me teknologji më të përparur të Iphone 7, që del në shtator.

Iphone 6c

Ipad Air 3

Ai mendohet të jetë një version më i përparuar se pararendësit e tij dhe do të ketë risi në sistem e procesor.

Ipad Air 3

MacBook Air

Linja më popullore e laptopëve Apple. Risitë e tij nuk janë bërë shumë publike, sepse Apple kërkon të surprizojë me teknologjinë innovative që do të këtë ky laptop nga kompania Apple.

MacBook Air

Sourcedomino

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm