Teksa po performonte këngën “All I Ask” shkëputur nga albumi “25”, Adele pësoi një problem teknik në skenë, i cili e bëri të dukej keq para miliona fansave.

Përfaqësues të CBC kanë sqaruar për Billboard, se gjatë performancës së këngëtares pati një problem përreth 8 sekondave me pultin e transmetimit, një defekt ky i pashmangshëm në një event live.

Sigurisht në këtë rast nuk ka munguar edhe një sqarim nga ana e Adele, e cila ka shkruar në Twitter se ishin mikrofonat e pianos ato që nuk funksionuan sic duhej dhe që e bënë të dukej sikur po stononte.Gjithsesi duhet pranuar se rikthimi i Adele në skenën e çmimeve Grammy, ishte padyshim një ndër momentet kulminante të këtij eventi!