Shpallje

Disa youtuber-a shqiptar nga Kosova kane hapur kanalet e tyre ne YouTube ku postojne videot e tyre rreth lojrave me te reja.

Edhepse nuk ka shume Youtuber-a shqiptar keta jan nder te paret qe kane filluar me kete kanal te ri, sidoqofte edhepse fillimi keta djelmosha paguhen mjaft mire nga YouTube dhe shpresojne te arrijne sa me shume subscribers ne kanalin e tyre dhe te behen nje nder YouTube-rat me te mire ne bote si youtuber-a shqiptar.

Kanali i tyre quhet GameAlb TV , dhe sipas kontaktit me kryesorin e kanalit, na ka deklaruar se emri i kanalit ka rrjedh nga Gaming (Game) dhe Albania (Alb) dhe TV (televizion). Ne i deshirojme suksese GameAlb Tv dhe ftojme te gjith ata qe kane kanal ne YouTube se paku ta bejne Subscribe GameAlb Tv-n.