Shpallje

Në fshatin Çagllavicë të Prishtinës është arrestuar i dyshuari shqiptar, i mitur pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij është gjetur dhe konfiskuar një pushkë ajrore dhe dy revole cal 8 mm me një karikator të cilat i mbante të fshehura afër shtëpisë së tij.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Çagllavica është fshat në periferi të Prishtinës ku mëparë ka pas edhe popullatë serbe, por që tani janë rraluar shtëpitë serbe në atë pjesë pasi që shumicqn e pronave, serbët i kanë shitur./DPP/GazetaOra.com