Këta janë dy sulmuesit që i do Reali

Real Madrid do të tentojë që ta transferojë sulmuesin e Ajax, Kasper Dolberg, dhe atë të Sassuolos, Domenico Beradi, në rast se mbretërit dështojnë të nënshkruajnë me Kylian Mbappe-n, raporton Marca, shkruan GazetaBlic.

Kampionët evropianë janë vënë në kërkim të një sulmuesi të ri, pas largimit të Alvaro Moratës te Chelsea, dhe e kanë vënë cak një opsion më të lirë, nëse bisedimet me Mbappen ngecin.