Shpallje

A ju ofendon partneri juaj, apo ka vëmendje kur ju flisni? Apo ndoshta nuk keni një mendim të saktë rreth partnerit?Se a janë të rrezikshme karakteret e këqija të partnerit tuaj ju mund të verifikoni në spjegimin mëposhtë që ndërlidhet me shenjat e horoskopit.

Dashi
Per shkak te xhelozise, pjesetaret e kesaj shenje jane teper shperthyes. Nese jeni ne dashuri me Dashin, atehere ju presin shume probleme. Ata gjejne arsye per grindje edhe aty ku nuk ekziston fare. Jane mjeshter te vertete te agresivitetit pasiv, apo te kryeneçesise, siç i thone ndryshe.

Demi
Demit i pelqen qe ta mundoje partnerin. Sikur edhe te Dashi, Demin me se shumti ne dashuri e mundon xhelozia. Ne fund te çdo diskutimi, grindja do te marre fund vetem nese ia pranoni Demit se ka pasur te drejte.

Binjaket
Binjaket kurre nuk jane te kenaqur. Pjesetaret dredhaxhinj te kesaj shenje me se shumti jane te perqendruar te vetvetja, e ne anen tjeter presin qe vazhdimisht te mundoheni rreth tyre. Me qellim e provokojne xhelozine, si dhe jane te prire per fjale te renda dhe fyerje.

Gaforrja
Gaforrja shume lehte ofendohet. Gjeja me e keqe te Gaforrja eshte se nuk e di njeriu çka t’iu thote, pa i ofenduar. Jane te preokupuar me ate se çka mendojne te tjeret dhe jane te gatshem qe gjithmone ta urrejne dike qe i ka lenduar keq. Duhet t’i lutni shume per t’ju falur.

Luani
Luanit i pelqen qe te gjeje arsyetime per vetveten. Ai i heton dobesite e partnerit dhe, sa here qe te ndihet i rrezikuar, ia hedhe fajin atij, ne menyre qe vet te dale me i mire. Nese nuk iu kushtohet vemendja qe mendojne se e meritojne, atehere behen teper te padurueshem.

Virgjeresha
eshte e pamundur te plotesohen te gjitha kerkesat e kesaj shenje. Personat ne fjale vazhdimisht jane te gatshem per kritike, e me se keqi sillen me partnerin e dashurise. Meqe edhe ne dashuri jane perfekcioniste, atehere çdo gje duhet te jete ashtu si e kane paramenduar. Jane te prire per ta mashtruar partnerin, e shpesh jane edhe posesive.

Peshorja
Peshorja gjithmone di me mire sesa partneri. Me personat e kesaj shenje njeriu zor ia del ne krye, meqe per nje imtesi sado te vogel, mund ta ndryshojne qendrimin dhe disponimin. Kane nje teresi te madhe te rregullave sesi duhet te sillet partneri i tyre. Peshorja mendon se partneri duhet ta degjoje ne gjithçka.

Akrepi
Pjesetaret e kesaj shenje nuk jane te qendrueshem ne dashuri. Jane te prire per flirt dhe per afera. Shpesh ne dashuri mund te zgjedhin tipa te papershtatshem dhe mund te perfundojne ne nje dashuri tragjike. Nese i ofendoni, atehere do te tentojne t’ua ulin vetebesimin. Nese ua merrni fytyren ne shoqeri, zor se do t’ua falin.

Shigjetari
Shigjetari gjithmone e ka veten ne plan te pare. Edhe pse mund te perbetohen ne dashuri te perjetshme, pjesetaret e kesaj shenje vazhdimisht do te shikojne interesat e veta, ate qe ju konvenon atyre. Nese gaboni, do t’ju mbajne ligjerata, por nese ju e beni kete, atehere do ta ofendoni rende.

Bricjapi
Kjo shenje e çmend personin e dashur me ambiciet e veta. Sikur Virgjeresha, Bricjapi ka pritje te medha nga partneri, gje qe e thekson vazhdimisht. Mund ta mendojne nje gje, ta thone nje gje tjeter e te sillen ashtu qe asgje te mos e keni te qarte. Jane ne gjendje qe shume mire t’i maskojne ndjenjat e tyre.

Ujori
Ujori nuk e di se çka d.m.th. te jesh partner i perkushtuar. Pjesetaret e kesaj shenje aq shume krenohen me veçantine e vet, sa qe afer tyre askush nuk ndihet i dashur ne teresi. Jane te prire qe te mbajne inat, por edhe qe te shtiren, me qellim qe ta arrijne ate qe duan. Nese i ofendoni, kete nuk e pranojne, por ua kthejne dyfish.

Peshqit
Peshqite fshehin friken e tyre me ane te akuzave. Jane te vetedijshem per zemergjeresine e vet ne dashuri, per çka frikesohen se mos nuk ua ktheni me te njejten mase. Vazhdimisht e testojne dashurine e partnerit, e behen xheloze edhe pa pasur arsye. Por, kete rrallehere e pranojne, duke ju bere te ndiheni fajtore.