Shpallje

Shqiptarët shkëlqejnë kudo ku shkelin dhe rasti më i fundit ishte ai i këngëtares shkodrane Arilena Ara.
Ajo ka qenë pjesë e “Europa Plus Live”, koncert që mbahet në kryeqytetin rus, ku ka interpretuar disa nga këngët e saj në shqip e anglisht duke ngritur në këmbë të pranishmit në festival.

Arilena ka performuar gjithashtu disa këngë të huaja të njohura e të pëlqyera botërisht.

Shkodrania i ka përshëndetur të gjithë në gjuhën ruse.

Ky këngëtaret e tjera me origjinë shqiptare Bebe Rexha dhe Dua Lipa kanë performuar në këtë festival po ashtu.