Një 14- vjeçar është gjetur i mbytur, katër ditë pasi ishte shpallur i humbur.

Valentin Çarkaj kishte humbur prej 4 ditësh dhe familja e tij nuk kishte asnjë informacion përveçse e dinin që ishte nisur për tu larë me një shok të tij, shkruajnë mediat shqiptare.

Pas 4 ditë kërkimesh 14 vjeçari është gjetur i pajetë.

Nga hetimet paraprake dyshohet të jetë mbytur duke u larë në lumin Kir. Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz