Shpallje

Marvi Mihali ishte djali i vetëm i atletit Pavllo Mihali. Dhimbja është e madhe dhe familja kishte hapur dyert e mortit.

Në një reagim lidhur me ngjarjen e rëndë ku djali i vetëm i tij humbi jetën, Pavllo Mihali tregon për “Shekullin”, se e vërteta e ngjarjes është për një karikues. Por sipas tij, Marvi u sulmua nga grupet e gangsterëve, duke i çarë aortën.

Ai thotë se Marvi ishte vetë i dytë në atë sherr dhe nuk ka mundur të shpëtojë nga thika e sulmuesve, që sipas tij ishin të shumtë, 10-15 vetë. Pavllo Mihali thotë se djali i tij nuk kishte asnjë njohje me sulmuesit e tij.

“E vërteta është sipas organeve të policisë. Për Marvin shkruajnë shokët e vet të shkollës, si djalë model dhe shembullor. Grupet e gangsterëve i ranë me thikë duke i çarë aortën, ata ishin 10-15 veta, kurse djali im ishte vetë i dytë. Marvi nuk i njihte. Një shok i Marvit ja kishte shitur vagabondëve celularin. Shoku thërret Marvin nga lokali. Marvi nuk u përfshi në sherr, 3 grupet erdhën dhe i sulmuan këta të dy. Marvit ja ngulën thikën!”, rrëfen babai i djalit të vetëm, të cilit iu pre jeta në dysh.

Autori dyshohet se e ka hedhur thikën në Lanë, ndërsa policia ushtroi kontrolle në mëngjes herët por pa mundur të gjejë armën e krimit. Katër të rinjtë e vënë në pranga akuzohen për “vrasje me dashje e kryer në bashkëpunim”.

22-vjeçari u dërgua menjëherë në Spitalin e Traumës, por fatkeqësisht ai nuk mundi t’i përballonte dot plagët e marra.

Sipas babait të tij, të riut i është prerë aorta, e cila është edhe shkaku që i riu ka humbur jetën. Ndërkohë, ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur rreth orës 23: 30 të së hënës.

 • QEQA

  Themelues i PDK-s , smunesh me prit naj shkrim ma tmir. Po ju populli ju kallxoj qe juve ju ka ka kalu afat 😛

 • LDR 4 EVER

  Von ke lindur

 • enveri

  te lumte

 • prishtinalia

  z.Erald Selca rri rehat mos u mirr me LDK nese je familijar i deshmorit rri me krenari emos u be argat i shiku edhe pse qenke argat po ishalla permirsohesh Ldk-s i tregoj populli qe esht parti e fort e gjitha partit kan pas rritje perpos Pdk-s tende qe ka pas renje

 • Blero

  Budallen mos e vet se tregon vet,ky si themelus i PDK mbi gjithe kto parime kriminale qe permendi vet mundohet te ja mvesh LDK si ato kurvat qe thojn Kurva ta le kopilin te dera…por gabim e ki banu djale i mire eh mos spekullo pranone se anija juaj PRONTO po fundoset me shpejtesi te madhe jo ngadal.

 • Hajdut

  Nuke quditem me ty o polic i shkaut Po me ket te quajtur krejt qka ke shkrue per LDK en jan te Pdk es tane me shkie te shkipenis Po Populli e mori veshte o katila argat te Daqiqit e jau rrasi Gjakovare e Motrovoces cof o shka nga inati

 • pasha

  ti zotri e paske ba shtetin e madh Ameriken per lavdata nuk ta lshojn rrugen as thaqi,haradini albin ta tepron paske shum zanate veq pot mungojka pak me qen i dishem e tok je shum patriot e LDK. nuk pe njofshe veq urrejtet e saj turp ,por ksi kemi boll shqip folsash DR.PR.IBRAHIM RUGOVEN ta ka pranue krejt Evropa dhe BOTA per nji intelektual politikan hjeri parimor i shqiptarve te Ballkanit me gjidha medalet i pari ne ket jet shqiptarizmit parimor ti zotni vjell vner kujt i takon me quditin keta njerz si ju shkruni jeni shkollur luftarak ooooooooo