Hyzri Salihu
Prof. Hyzri Salihu
Shpallje

Shkruan: Prof. Hyzri Salihu

Kosova kerkon që sa ma shpejtë të konstituohet Kuvendi i Republikës së Kosovës e rrjedhimisht të formohet Qeveria e Republikës së Kosovës.

E që duhet të jetë Qeveri e të gjithë qytetarve Shqiptarë që jetojnë edhe viset e okupuara të trojeve etnike shqiptare.

Deputet të nderuar që jeni zgjedhur në kto zgjedhjet e 11 Qershorit 2017 , mos harroni se jeni rritur me bukë e ujë të tokës së Shqipëris Etnike.

Mos harroni se në qfarë historie tragjike ka kalue Populli Shipëtarë në Kosovë e ju mos u bëni mendjemadh por bëhuni modestë siq është edhe Shqiptari.

Leni inatet personale e partiake se tjera parime nuk keni që nuk po bashkoheni , të gjithë në një formë apo formë tjetër jeni përgjegjës për proceset që po kalon politika e Kosovës e do të kalojë .

Prandaj urgjentisht uluni në sofren kombtare të pajtimit para së të uleni në tryezat ndërkombtare të përqarë.

Nuk e kemi luksin që të kemi instucione të mvarura e multietnike , por instucione Shtetrore me logjikë kombtare e Shtetformuse.

Kur ta mbajmë Kuvendin e tretë të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit do të jeni të ftuarë.

Me konsideratë

Hyzri Salihu
Koordinator i përgjithshëm i FBKSH,së
Shqipëri Etnike -Mërgatë
19.07.2017

 • erisa

  edrejte

  • Shqiptari

   KUSH I SHET MOTRAT E VETA

  • Shqiptari

   C’fare eshte e drejte Erisa

 • xeni

  shiko more keti si ika ikur truri te luaj per shkerdhatat e mi lan milionat ai se budall esht me te dhan edhe ty rrog se ti kesi inioranti qe je qe sja di as kujt e flet kot ketu po vet shkerdhatat i shesin motrat e veta per lek e as ti sje ma i mir e del ketu e akuzon dikon terrta merrta pfff

  • Shqiptari

   KUSH I SHET MOTRAT E VETA O LEGEN

 • Mali Sadiku

  Ky zoteriu nuk ka lidhje me analizen, ky tregon prralla per nje folklorizem te cfrenuar nga i cili jemi duke vuajtur ne te gjitha anete e kufirit , ky zoteriu duhet ta ket te qart se si ne Shqiperi edhe ne Kosove me sportin udheheqin matrapazet dhe kriminelet qe skan asgje te perbashket me sportin vetem qe u intereson fitimi nga sporti e asgje tjeter. Ne anen tjeter Futbollistet duhet te luajn per ate kombetare qe u rrah zemra dhe me te cilen identifikohen se paku futbollistet te cilet jan se paku milioner nuk duhet te percaktojne perkatesin e tyre permes parase por ndjenjes dhe shpirtit .Eshte interesant se me se shumti shqipetar luajn per kombetaret e “huaja” ketu mund te numrohen edhe disa qe jan te papercaktuar si Ozili,Ibrahimoic ndersa Sportistet e mirfillt qofshin nga afrika, azia, apo kudoqoft tjeter eshin fanelat te cilat i kan endrruar eterit e gjysherit por ja qe tek sportistet Shqipetar kjo ndjenj mungon kesaj sigurisht se i kan kontribuar edhe siq ceka me lart matrapazet dhe kriminelet e sportit qe fatkeqesisht udheheqin ne rrugen e xhepae te tyre sportin shqipetar.