Shpallje

Modeli 16 vjeçar nga Lipjani kohëve të fundit është bërë pjesë e sfilatave të modës.

Në mbrëmjen e madhe të modës qe u organizua nga Moda City e quajtur “Albania Fashion Night” Albini kishte një paraqitje të mrekullueshme ku mori vëmendjen e mediave dhe atyre qe ishin të pranishëm.

Pasionin e tij rreth modelizmit dhe stilit ai e paraqet çdoherë edhe në rrietet sociale.

Albin Bytyqi kohë më parë kishte marrë pjesë edhe në një reklamë televizive për mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të fëmijëve në bashkpunim me organizaten KOMF e mundësuar nga ASHA.

Djaloshi nga Lipjani shprehet për GazetaOra.com që shpreson se një ditë do të arrijë qëllimin e tij për t’u ngritur në rrugën e modës dhe në gjithqka që ka të bëjë me modelizmin.