Shpallje

Arbias Vranja, 14 vjeçari i lindur në Lucern të Zvicrës qendrore, me prejardhje nga Hogoshti i Kamenicës, që nga mosha 5 vjeçare nuk iu nda asnjëher fushës së blert të futbollit.

Karrieren e tij si mesfushor e zhvillon në ekipin FC Emmenbrücke të Lucernit, ku edhe mban shiritin e kapitenit në klub.

Që nga tash kerkesat janë të shumta që ta kenë në ekipet e tyre duke filluar nga FC Luzern etj. Djaloshi shtatlart Arbias Vranja, ka një dashuri të jashtzakonshme për futbollin dhe këtë dashuri e konkretizon edhe në fushën e lojës.Refuzoj komtaren zvicrrane U15 ne futboll.

Fjalët e trajnerit dhe ekipit teknik të FC Emmenbrücke, janë në superlativ për Arbiasin.

Endrra e tij është që një ditë ta sprovoj veten edhe në ekipet me renome evropiane, por ëndërr e veqant është që një ditë të luaj me ngjyrat e njerës nga kombëtaret shqiptare Shqipëri apo Kosovë.