Shpallje

Pak çaste pas raportimit për dy aksidente me fatalitet në rrugën Prishtinë-Pejë, afër Komoranit, në rrjete shoqërore janë publikuar pamjet të ndjeshme nga këto dy aksidente.

Sipas informacioneve të para të Policisë, në fillim ka ndodhur një aksident gjatë të cilit shoferi ka humbur kontrollin mbi veturën e tij duke u vetaksidentuar.Në këtë aksident kanë humbur jetën dy persona. Pak minuta më vonë, sipas Policisë, në afërsi të vendit ku ka ndodhur aksidenti i parë janë ndeshur një kamion dhe një autoambulance.“Raportohet se edhe në autoambulancë një person ka humbur jetën”, ka njoftuar Policia.Njësitet policore dhe të emergjencës kanë ndërmarrë veprimet e nevojshme në vend të ngjarjes për të identifikuar rrethanat se si kanë ndodhur të dy rastet.

Për këto raste është njoftuar edhe prokurori dhe hetimet janë në proces.

Per me shume shikoni pamjet më poshtë./DardaniaPost.com

 • ardian

  Vatikani eshte ndertues i Shtetit te Kosoves prej fillimit te rezistences se popullit shqiptar kunder Serbise, Vatikani nuk e ka pranuar asnje shtet zyrtarisht sepse Vatikani nuk eshte shtet politik.
  Deshmia me e mire qe vatikani ka pranuar kosoven qendron te Ipeshkvia e Republikes se Kosoves e cila figuron zyrtarisht

  • Enveri

   Ipeshkvi ka qene edhe ne kohen sundimit serb te koheve te reja.

 • Bebi

  Ndihmë të madhe i dha Vatikani dhe Italia pavarsisë se Kosovës, edhe pse nuk e pranoi me letra, ndihma që ja dha vatikani kosovës dëshmon se është miku më i madh i pavarsisë së kosovës.

  • Enveri

   Sipas ciles filozofi zoteri.

 • gimi kurti

  e kush po deklaron se koka dijep i kisher ortodokse

 • Besim

  vatikani na ka shpetuar nga masakra e madhe, vatikani eshte miku me i madh i popullit shqiptar

 • naile

  mosni ashtu se Italia dhe Vatikani na dhane ndihme pa te cilen nuk do te mundeshim ta realizojme kete shtet qe e kemi edhe Italia eshte garantues i mbrojtjes se mbare trojeve shqiptare.
  Turqia na masakroi dhe na copetoi, futi elemente te demshme ne popullin shqiptare por populli shqiptare nuk pranoi ndytesirat e egra turke dhe ruajti nje element te paster shqiptare, dhe rinia e sotit po i perjashton elementet qe na la turku gjakepiresi.