Shpallje

Një vajzë 22 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se është në lidhje me një djalë 23 vjet, por ai nuk e kënaq me seks edhe pse është shumë i mirë, përcjell Bota sot.

Vajza ka rrëfyer se e ka tradhtuar atë me një 27 vjeçar, i cili i ka dhënë seksin më të mirë në jetë, por nuk e di cilin ta zgjedhë, pasi ky nuk do që të jetë në lidhje me të por vetëm seks.

Rrëfimi i plotë:

E kuptova se si seksi mund të jetë i mrekullueshëm derisa e bëra atë me një djalë. Por unë dhe ai nuk përshtatemi në të gjitha gjërat.

Unë jam 22 vjet dhe po ashtu jam duke dalë me një djalë tjetër që është shumë i mirë por që në seks është i mërzitshëm.

Ai është 23 vjet dhe që kur kemi filluar lidhjen, para 6 muajsh, jemi shumë mirë dhe kemi ndjenja të forta për njëri tjetrin, por seksi lë shumë për të dëshiruar.

Unë nuk mund të nxitoj me të ndërsa ai e arrin kënaqësinë shumë shpejt.

Është shumë i dashur por tek seksi ngec.

Ai më thotë se jam vajzë për të dhe dëshiron një lidhje të duhur, ndërsa që kur më pyet për një të ardhme bashkë, unë gjithmonë gjej ndonjë arsye.

E di që nuk mund të flas për këtë.

Para dy muajsh unë shkova në punë pasi një kolege po largohej. Aty e tradhtova të dashurin me një djalë që ishte ardhur pasi isha larguar unë. Ai është 27 vjet.

Ndjenja një shkëndijë ndaj tij dhe natyrisht se edhe ai u ndje njësoj.

I thashë atij se më duhej të dilja më herët, ndërsa ai më tha se do më shoqëronte në shtëpi, pasi nuk kishte pirë.

Kur shkuam në shtëpinë time i thashë që ishte vetëm arsye pasi nuk më rrihej aty. E ftova për një pije dhe sapo mbylla derën ne ishim mbi njëri tjetrin.

Ne bëmë seks ishte i pabesueshëm. Ishte më i miri që kisha bërë në jetë. Që nga atëherë ne jemi takuar dhe seksi është bërë çdoherë e më i mirë.

Më duhet të jem me të që të ngjallem. I dashuri aktual mund të jetë partneri i duhur por nuk do të më kënaqë seksualisht.

Si të marr një vendim që të mos e lëndoj asnjërin?

Përgjigja e psikologes:

Te jem e sinqertë, duket sikur atij nuk i intereson, por sa më gjatë që të vazhdosh kështu, lëndimi do të jetë për djalin që është shumë i mirë me ty.

Edhe nëse seksi i mirë nuk është për të gjitha lidhjet. Tani të duket argëtim por mund të përfundosh e përdorur.

Nëse djali që dëshiron të jetë me ty është i mirë, përse nuk punon me të që të përmirësoni jetën seksuale?

Nëse nuk mendon të provosh, unë them se asnjëri prej tyre nuk është për ty.

Në këtë rast do të ishte më mirë të përfundoje më të dy dhe të gjeje dikë të duhur që të kënaq në të gjitha aspektet./DardaniaPost.com