E hënë, 6 Korrik, 2020

Klan Kosova trillon lajmin përmes ish-simpatizantes së Lëvizjes Vetëvendosje!

Duhet të lexoni

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Boiken Abazi nga Levizja Vetëvemdosje përmes profilit të tij në Facebook sqaron qështjen që Klan Kosova ka bërë lajm:

Lexoni tekstin mëposhtë:

Gazetarja që ka bërë videon në Klan Kosova që akuzon Lëvizjen VETËVENDOSJE! se ka marrë persona anonim, apo gabimisht, në telefon për t’i ofruar transport në ditën e votimit “duke shkelur kështu ligjin” është një gazetare që ka qenë simpatizante e Lëvizjes VETËVENDOSJE! që prej zgjedhjeve të parakohshme lokale në Ferizaj në vitin 2012. Ajo ka ardhur shpesh atëherë në zyrë jo vetëm në Ferizaj, por edhe te zyrat e vjetra të Lëvizjes VETËVENDOSJE! te “4 Llullat” në Prishtinë. Ajo ka qenë gazetare në një media lokale në Ferizaj, por në Lëvizje nuk vinte si gazetare por edhe si shoqe dhe simpatizante. Ajo ka njohur nga afër shumë prej nesh, aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Ferizaj dhe Prishtinë, dhe ka ardhur në plot aktivitete tonat. Pasi la punën në Ferizaj, ajo u transferua në Prishtinë dhe e ka përkrahuar edhe familjarisht Shpend Ahmetin dhe VETËVENDOSJE!n në zgjedhjet lokale 2013. Kontaket e saj i kemi patur shumë prej nesh, pasi na i ka dhënë vetë që ta ftonim në aktivitete, dhe ka qenë në listat tona e identifikuar që atëherë si simpatizante, sepse e tillë ka qenë pa asnjë dyshim. Prandaj ajo dhe Klan Kosova nuk mund të pretendojnë se është marrë “gabimisht” apo “rastësisht” në telefon ditën e votimit për t’u pyetur nëse ka nevojë për asistencë apo transport. Kjo është një praktikë normale që çdo parti e ndjek, edhe në Perëndim, me simpatizantët e vetë. Qartazi, prej punësimit në Klan Kosova para 4 vitesh simpatia e saj për VETËVENDOSJE!n është zbehur fillimisht dhe tashmë tretur krejtësisht. Kjo është çka i bënë një media si Klan Kosova, plotësisht në shërbim të “Klanit Pronto” të PDK-së, shumë prej punonjësve të vetë të rinj: i merr të rinj kur kanë nëvojë të madhe për një punë, i shtynë të bëjnë kronika manipuluese në shërbim të pushtetit, dhe i transformon deri në atë masë sa ta vendosin karrierën para së vërtetës, pushtetin para drejtësisë, interesin vetjak para të mirës së përgjithshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit...

LAJMI I FUNDIT/ Humb jetën një tjetër mjek si pasojë e Covid-19

Ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 një tjetër mjek në vend. Ministria e Shëndetësisë ka dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta këtë...

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të shekullit të kaluar. Ishte fat...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Më shumë artikuj të ngjajshëm