Kaltrina Selimi u bë e njohur në talent show-n ‘Dua të jëm’ aty u vlerësua tej mase për vokalin dhe u shpall fituese në kategorinë e këndimit, shkruan Kosovarja.

Këngëtarja pas këtij vlerësimi behët pjesë e grupit “Hana Band”  sjell këngë që u pritën dhe u pëlqyen shumë dhe në atë kohë u shëndërruan ne hite. Ishin këto këngë si ‘Paradoks’, ‘Ende e dua’, ‘Problem shumë serioz’, ‘Ora 12’ e të tjera këngë.

Por ajo vendos që të vazhdoj karrierën muzikore e vetme dhe shkëputet krejtësisht nga grupi. Kaltrina suksesin e kishte arritur edhe si solo këngëtare arriti të korr sukses edhe më tutje.

Ajo tashmë jeton në Londër dhe është bërë nënë, edhe pse projekte ka patur të pakta por që nuk ka qëndruar tërësisht e heshtur. Ndonëse është bërë nënë ajo linjat i gëzon si të një vajze të re. Edhe pse Kaltrina jeton jashtë në organizimet festive të fund vitit ajo ka qene e pranishme.

Dhe ajo që bije ne sy është se këngëtarja ka humbur shumë peshë dhe kjo vihet re te gjoksi që në këtë veshje-fustan nuk duket aspak mirë. Apo ndoshta ka qene fustani i pa përshtatshëm për gjoksin e Kaltrinës. /Kosovarja/