Shpallje

Në këto kushte do të mbajë mot relativisht i ftohtë dhe  me kushte për reshje të dobëta bore, kryesisht në dy ditët e para të javës.

Gjatë kësaj periudhe të parashikimit vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit  me presion të lartë atmosferik .

Në këto kushte do të mbajë mot relativisht i ftohtë dhe  me kushte për reshje të dobëta bore, kryesisht në dy ditët e para të javës.

Më tej parashihet të ketë intervale me diell dhe vranësira të pjesshme.

Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet -5 deri-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes  dhe juglindjes me shpejtësi deri 8m/s./zeri/