Vdekja e hershme e aktorit Blerim Pecit, ka prekur të gjithë.

Por goditja më e madhe është për bashkëshorten e tij, Aferditen e cila pa Blerimin do t’i rris dy fëmijët, shkruan Magazina.

Ajo ka bërë një postim në facebook, duke njoftuar për vdekjen e bashkëshortit.

“Te Allahut jem dhe te ai do te kthehemi! Edhe pse….e rende , smundem me pershkru….por , kjo eshte jeta! Gjithmone ne zemrat tona! E di qe do na ruash nga lart!
Varrimi i Blerim Pecit behet sot me Aksham ne varrezat e Shipolit ne Mitrovice!”, ka shkruar Aferdita në facebook.