Shpallje

Përbërësit:

 • 1 kg mish pule
 • 2 patate

Për sos:

 • 1 gote te çajit jogurt
 • Gjysmë gote qumësht
 • 1 lugë të gjellës salcë
 • 3 hudhëra
 • 1 lugë të gjellës biber i zi
 • 1 luge te gjellës kim
 • 2 lugë të gjellës vaj vegjetal
 • 1 lugë të gjellës kripë

Përgatitja:

 1. Qumështin, jogurtin, erëzat, vajin vegjetal dhe salcën e vendosim në një tepsi dhe e përziejmë
 2. Pulën e vendosim në te, 2 ore e lëmë në pritje (me sos)
 3. Patatet i prejmë në hallka, ia hedhim vajin vegjetal, biberin e kuq, kim-in, dhe kripen
 4. Në tepsi i vendosim patatet, hudhrën dhe pjesën e mbetur të pulës
 5. Përmbi ia derdhim pak vaj dhe e vëmë në furrë për pjekje
 • Selman

  Shume i respektuari Reshat Badallaj;Si tju tregoje te verteten,une personalishte kisha shume besim ne fillim kur ja niset ti paraqiteni tradhetaret e kombit tone me rend.Por kur ju shohe qe u rrokesh njerezve pa argumente duke i etiketue tradhetar,kjo mbetet te dyshone i tere populli ne patriotizmin e juaj.Nga cilat dosje zotri i ke marr keto shkrime?Apo vete i ke pergaditur siq ja ke pasur perhere zanat tju shpifesh edhe kolegeve ma te ngushte.Vertete je dinak,dhe shpifes i paskrupullte.Po me interesone edhe kjo qudire;Si nuk ka kjo gazete njefare ndjenje qe ua botone te gjitha keto shpfje ndaj akademikeve.Apo i ke nne kercnim…Dhe ti botojne te gjitha shpifjet e tua hajte ashtu..Ti more berllogu zhurit;Dje lavedroje Rexhep Qosjen e sot e shendrrove ne kurve, kise Rexhep Qosja paska nderrue fis(parti).Dhe shkoni edhe me tutje,kinse si kurva u ulet Akademiku ne prher te çdo kurvarit.Ti qenke vertete njeri shpifes i ndyre.Si mos te besojme se nuk na qenke ne vetevendosje ?Cilin njeri te OZNES e ke mesues te mire ?Nuk e shehe veteveten ku ke ardhe qe ma pas postimeve te tua kush nuk vrapone se te ka dalur boja e zeze,si nje njeri i UDBES serbosllave. Reshat Badallaj kemi informata qe ju , per çdo jave, shkoni ne serbi,dhe informoheni per punen qe u ngarkohet.Dhe per shpifjet qe ua beni njerezve siq ja beni akademikut e shume te tjereve,serbia u paguan leke te majme diku afer 22500 euro ne muaj.Keto argumente sekrete i posedon shoku i juaj qe punone dhe veprone afer jush ne gjermani;B..Genjeshtrat e tua i paten kembet e shkurtera.Kjo eshte pergjigjeja ime e fundit me ju idiot”Shqiperia Etnike”