Mjekët i sugjerojnë të zvogëlojë gjinjtë, ajo nuk e qan kokën për këtë – (Foto)

Biondja me gjoksin gjigant, Lindsay Pelas, e cila disa herë është shpallur si femra më seksi në botë, që nga fëmijëria kishte ëndërruar që të ketë gjinj gjigant, transmeton Zeri.info.

Image

Dhe dëshira i është realizuar dhe në bazë të gjinjve të saj gjigant ajo edhe është bërë e famshme dhe tani ka vendosur t’i injoroj problemet shëndetësore që i ka shkaku i tyre.

Image

“Gjinjtë e mi janë sikur nga ëndrrat që kisha si fëmijë dhe kurrë nuk do të heq dorë nga ato”, ka deklaruar bukuroshja, duke sqaruar se nuk do t’i zvogëlojë gjinjtë edhe pse ka dhimbje të mëdha në shpinë.

Image

Ajo ka thënë se secili gji i saj peshon nga 5 kilogramë, çka i shkakton dhimbje të vazhdueshme në boshtin kurrizor. Ajo thotë se gati kurrë nuk bartë sutjena, por zgjedh rroba të cilat përshtaten me formën e gjinjve të saj.

Image

Ajo disa herë ka qenë tek mjeku, por zgjidhje nuk ka përveç nëse i nënshtrohet operimit për zvogëlimin e tyre. Kur kam qenë 11-vjeçe, i mbushja sutjenat me sfungjerë dhe e lusja Zotin për gjinj të mëdhenj. Isha e marrosur pas tyre dhe ato ishin dëshira më e madhe e imja.

Image

Nuk ka shanse që ta ndryshoj trupin tim”, ka përfunduar bukuroshja, e cila ka miliona adhurues në rrjetet sociale kjo falë formave shpërthyese të trupit, sidomos gjinjtë e saj gjigant, të cilët i ekspozon vazhdimisht në sete fotografish./ZERI

Image