Përbërësit:

  • 3 gota qumësht
  • 2 lugë të gjellës nisheste
  • 2 lugë të gjellës miell
  • 3 lugë të gjellës kakao
  • 1 gotë sheqer pluhur, kokos

Në brendësi:

  • 1 shllag krem

Përgatitja:

  1. Në një tenxhere mesatare i derdhni të gjithë përbërësit, tenxherën e vëni në zjarrë të temperaturë mesatare e përzieni glazurën derisa të trashët
  2. Enën e lyeni me kokos pastaj e derdhni glazurën e përgatitur në të, përmbi ia derdhni krem shllagun
  3. Tortën e përgatitur e merrni nga skajet dhe ia japni formën role, pastaj e preni në copa të vogla
  4. Zbukurimin ose shërbimin ia bëni me lajthi ose arra