Shpallje

Mateo Hoxha, 16 vjeç, i cili studionte në liceun Levi në Montebelluna të Italisë ka ndërruar jetë ditën e djeshme në spital.

Ai ishte diagnostikuar me kancer që në prill të këtij viti, por brenda pak muajsh sëmundja e rëndë i mori jetën tragjikisht, shkruajnë mediat italiane.

“Nuk mjafton të dukesh si një luan, duhet të jesh”, këto janë fjalët e fundit të 16 vjeçarit i cili do mbahet mend nga të afërmit dhe miqtë si një djalë i guximshëm dhe optimist./DardaniaPost.com