E enjte, 13 Gusht, 2020

Zyrtare: Ja kush është nëkryetari i ri i Prishtinës

Duhet të lexoni

MSH: Rriten ndjeshëm rastet e reja me Covid, 25 të infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar së fundmi se në 24 orët e fundit janë testuar 173 qytetarë të dyshuar...

Paralajmëron shkenctarja kineze nga Wuhan: Do të ketë shpërthime të tjera virusesh!

Një shkenctare kineze e cila pak muaj më parë jehoi në të gjithë botën, paralajmëron se koronavirusi është vetëm...

COVID-19 drejt largimit nga Italia, 92 viktima në 24 orë

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 92 viktima e 300 raste pozitive më shumë. Numri i pacientëve...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Kreu i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka nënshkruar koalicion me AKR-në dhe AAK-në për të bashkëqeverisur në Komunën e Prishtinës.

Ahmeti pas raundit të parë të zgjedhjeve kishte arritur koalicion vetëm me AKR-në ndërsa mbrëmë i është bashkuar edhe AAK, shkruan Koha.net.

Por për postin e nënkryetarit të Prishtinës, për të cilin Ahmeti kishte thënë se do t’i takojë AKR-së, e për të cilin u përfolën shumë emra, Koha.net mëson se do të jetë Selim Pacolli.

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës Kosova e Re, Vesel Makolli, në një prononcim për Koha.net tha se Selim Pacolli me meritë do të mbajë postin e nënkryetarit të Prishtinës.

“E ka merituar, vetëm ai e ka pas një program që implementohet. Është Selim Pacolli, ndërsa emrat tjerë të përfolur nuk janë të vërteta”, ka thënë Makolli për Koha.net.

Kujtojmë se Qeverisja “Ahmeti 2”, do t’i ketë 26 nga 51 ulëset në Kuvendin e kryeqytetit.

Lëvizja Vetëvendosje 17 ulëse, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 5 ulëse dhe Aleanca Kosova e Re 4 ulëse./GazetaObserver.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm