Shpallje

Është zbuluar më në fund se përse lojtarët e mbulojnë gojën kur flasin me njëri-tjetrin.

Në këtë vit ishim dëshmitar të një përplasje befasuese ndaj Pepe Guardiolas dhe lojtarit të Southamptonit, Nathan Redmond.

 Nathan Redmond covers his mouth as he responds to the rant of Pep Guardiola

Trajneri i Manchester Cityt ishte tejet i nervozuar me lojtarin kundërshtar, por që Redmon mbuloi gojën dhe i tha disa gjëra Guardiolas, transmeton ORAinfo.

Por, Phil Hall, njeriu që është marr me shumë skuadra të mëdha dhe me shumë lojtarë, ka zbuluar sekretin se përse lojtarët dhe trajnerët mbulojnë gojën kur flasin.

 Talking behind the hands has become the latest trend in Premier League football

“Një lojtar një herë më tha se ata e mbulojnë gojën edhe pse janë afër, për shkak se në stadium ka shumë zhurmë dhe kështu mund të kuptohen”, ka thënë Hall, transmeton ORAinfo.

“Është një metodë që e afron zërin më afër personit tjetër dhe kështu mund të kuptohen më lehtë, pasi zhurma e madhe në stadium ua pamundëson atyre të kuptohen ndryshe”, ka shtuar më tej Hall.

 Burnley ace Ashley Barnes makes his point to referee Martin Atkinson Lionel Messi chats with Argentina teammate Paulo Dybala when Barcelona faced Juventus