Shpallje

Sipas astrologut të njohur ndërkombtarisht Oscar Cainer, ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë.
Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje. Shpresojmë të informoheni në mënyrën më të mirë.

1. Dashi
Fat i mirë ndonjëherë duket i pakapshëm. Megjithatë, edhe pse gjërat duket se po shkojnë mirë, ju e dini se engjëlli juaj nuk është larg. Kjo është arsyeja pse ju jeni të njohur për optimizmin tuaj. Ju jeni natyrisht në pritje dhe vazhdoni të shpresoni që të dëgjoni tingullin e shansit duke trokitur në derën tuaj.

2. Demi
Këtë javë mund të merrni një fuqi që zakonisht mbetet e fshehur. Pa marrë parasysh se çfarë hedh një hije në jetën tuaj tani, ju jeni më të fuqishëm. hej janë testuar herë. Këtë javë, mençuria dhe perspektiva do të funksionojnë më mire. Ju jeni duke mësuar dhe duke u bërë më të aftë në trajtimin e asaj që jeta hedh te ju. Kjo do t’ju sjellë përfitime edhe në të ardhmen.

3. Binjakët
Në ditët e sotme ka po aq hije gri, sa ka ngjyra në ylber dhe është më e vështirë të dallosh heroin nga horrori. Është e ndërlikuar, por është më realiste. Ju keni të bëni me një skenar të ndërlikuar që meriton vëmendje. Nëse shikoni përtej sipërfaqes këtë javë, do të gjeni përgjigjen që ju pëlqen.

4. Gaforrja
Njerëzit nuk janë gjithmonë ata që duken. Njerëzit e pasigurtë mund të duken agresivë. Kjo javë sjell një mundësi të vlefshme për të thelluar marrëdhënien përmes përvojës dhe mirëkuptimit të përbashkët. Kjo mund të jetë java juaj. Në mënyrë të pashmangshme do të thotë që të tjerët duhet të japin rrugën. Megjithatë, kjo nuk duhet të shkaktojë fërkime. Bëni kërkesën tuaj në një mënyrë të arsyeshme, merrni kohë për të shpjeguar qëndrimin tuaj dhe të gjitha duhet të jenë mirë.

5. Luani
Instinkti është një gjë e mrekullueshme. Nuk mund të shpjegohet apo të injorohet. Marsi lidheni me Jupiterin dhe këtë javë, intuita juaj është duke u theksuar. Ju nuk mund ta lini shpresën më të madhe se arsyeja, por mund të besoni në aftësinë tuaj për të njohur një gjë të mirë.

6. Virgjëresha
Jeni shpesh kritikët tanë më të ashpër, por nuk jeni gjithmonë gjyqtarët më të mirë. Ndonjëherë, gjithashtu, i fshehni talentet tuaja nga të tjerët, sepse dyshoni në aftësitë tuaja. Ju keni qenë shumë e vështirë në të kaluarën. Tani, ju jeni të inkurajuar të mendoni pozitivisht, dhe me guxim ndani atë që ju bën të veçantë. Askush nuk është perfekt.

7. Peshorja
Ju e dini ndjenjën e adrenalinës, ngazëllimit dhe eksitimit. Ajo vjen si një surprizë kur ndiejmë emocione të ngjashme kur ballafaqohemi me vendimet më të mëdha dhe më të zgjuara të jetës sonë. Ndonëse ndiheni të pasigurt dhe të paqëndrueshëm, këto nuk janë simptoma për të cilat duhet të shqetësoheni. Nëse besoni në atë që ju frymëzon, do të jeni në rrugën e duhur.

8. Akrepi
Ju do të bëni mirë të përgatiteni për ndikimin e lidhjes së trefishtë këtë javë që sunduesi juaj, Plutoni, është në zemër të veprimit. Ndikimi i Jupiterit do t’ju ndihmojë të vendosni në fund një situatë që ju ka shqetësuar. Dhe kombinimi i planetit të fatit me Marsin tregon se kërkimi juaj për të zbuluar integritet më të madh do t’ju çojë në një zbulim të rëndësishëm. Ju jeni një forcë e fuqishme për mirë.

9. Shigjetari
Kur Marsi dhe sundimtari juaj Jupiteri konvergojnë është sikur të vraponi në një garë dhe të inkurajoheni të shkoni sa më shpejtë që mundeni. Pra, çelësi i suksesit është të kujtoheni se jeni duke të inkurajuar! Pa marrë parasysh sa presion ju mund të keni, ju jeni ai që i ka gjërat në kontroll. Sipas intv.al ju do të bëni hapa të mëdhenj në udhëtimin drejt qëllimit tuaj këtë javë.

10. Bricjapi
Ju keni pika të forta të fshehura. Sipas intv.al kjo ju lejon të merrni vendime. Dhe kjo ju jep mençurinë për të marrë përgjegjësinë kur të tjerët ndihen të pafuqishëm. Tani duhet të bëni një zgjedhje. Jini të urtë, jini të guximshëm, bëhuni ju!

11. Ujori
Edhe pse ne jemi zotëruesit e fatit tonë, aftësia jonë për të ndikuar në atë që po ndodh rreth nesh varet nga situata. Por, shumë gjëra kërkojnë më shumë se përpjekje, ne duhet gjithashtu të jemi në vendin e duhur në kohën e duhur. Këtë javë, ju mund ta merrni me të vërtetë fatin tuaj në duart tuaja. Vetëm kini kujdes se çfarë dëshironi!

12. Peshqit
Ngjarjet në qiell këtë javë sugjerojnë një udhëtim emocionues të përparimit, sesa një dëshirë të gjatë për të kaluarën. Një mënyrë për të lexuar shtrirjet e kësaj jave do të tregonte zbulimin e pasurisë së fshehur./Source @intv.al/