Shpallje

Njihet si një ndër aktoret më të bukura turke por nëse do e kishim parë në rrugë me stilin e saj “të lëshuar” nuk do ta kishim njohur asnjëherë, bëhet fjalë për Bergüzar Korel.

Ajo ka luajtur rolin e “Sheherzadja” në seialin “Njëmijë e një net” që u transmetua në një televizion në Kosovë edhe pati thyer rekorde të shikueshmërisë, ky serial është xhiruar në vitin 2006, shkruan Gazeta Blic.

Edhe që nga ai vite aktroja mbeti në zemrat e shumë njerëzve, dhe që në çdo paraqitje të saj ajo komentohet shume.

Në rrjetin social Instagram ka postuar një fotografi ku ajo shihet e veshur me një fustan dhe ajo shihet së bashku me bashkëshortin e saj Halit Ergenç, i cili pelqehet shumë nga publiku që nga seriali “Sulltani i Madhërishëm”