E diel, 12 Korrik, 2020

‘Çdo ditë është dhuratë’, letra e 27-vjeçares që i përloti të gjithë

Duhet të lexoni

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

LAJMI I FUNDIT/ Rritet numri i rasteve të infektuara, kurba nuk njeh zbritje

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste...

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një letër e shkruar nga një vajzë që humbi jetën para pak ditësh është bërë virale. Në 4 janar, Holly Butcher humbi betejën me kancerin e kockave që prek shumë të rinj.

Para se të vdiste, ajo i kërkoi prindërve që të publikonin në Facebook një letër që kishte shkruar.

“Është e çuditshme të të duhet të pranosh dhe të kuptosh vdekjen tënde kur je vetëm 26 vjeçe. Është një nga ato gjërat që t’i thjesht i injoron.

Ditët kalojnë dhe ti pret që të vijnë të rejat. Derisa ndodh e papritura. Gjithmonë e imagjinoja veten të rritur, me rrudha dhe me flokët e thinjura, më të shumtat të krijuara nga familja e mirë.

Kam planifikuar ndërtimin e jetës me dashurinë time. E dua këtë gjë sa më dhemb shumë.

Jam 27vjeçe tani, nuk dua të shkoj. E dua jetën time. Jam e lumtur, i jam minjënjohëse njerëzve të dashur. Lërini gjithë budallallëqet të shkojnë.

Janë kaq të parëndësishme nëse nis dhe e sheh jetën në tërësi. Vlerësoni shëndetin e mirë dhe gëzojuni fuqisë trupore, edhe nëse s’jeni në peshën ideale. Vlerësoni këto dhe ushqehuni mirë, por mos u fiksoni pas kotësirave.

Mos i humbisni eksperiencat e jetës thjesht sepse po i harxhoni paratë në të mira materiale. Përpiquni t’i gëzoheni momentit. Jeta nuk na është dhëë për ta jetuar përmes ekranit të një telefoni apo shkrepjes së fotos perfekte.

Shijoni momentet me njerëzit e gjallë, të prekshëm. Dhurimi i gjakut më ndihmoi të jetoja edhe një vit më tepër.

Një vit për të cilin do të jem mirënjohëse që e jetova në këtë tokë me miqtë , familjen dhe qenin tim.

Një vit në të cilin kalova kohën më të bukur të jetës sime,” – shkruhej në postimin e saj që mori mbi 45 mijë pëlqime dhe shumë reagime prekëse nga ndjekësit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka konfirmuar 93 raste të reja me koronavirus...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar...

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme (10 korrik), trupi i...

Më shumë artikuj të ngjajshëm