Foto: phonearena.com
Shpallje

Kompania më e madhe e telefonave Samsung së shpejti do të bëjë të ditur modelin e saj Galaxy S9 në panairin e celularëve në Barcelonë.

Këtë informatë e ka konfirmuar shefi i departamentit të Samsung Jay Koh gjatë panairit në Las Vegas. Megjithatë ai nuk e ka bërë të ditur datën e saktë kur do të lansohet Samsung S9.

Samsung S9 dhe Samsung S9 Plus janë pasardhësit e modeleve të tanishme S8 dhe S8 Plus, të cilët janë prezantuar në New York në muajin mars të vitit të kaluar. Të dy modelet janë vlerësuar shumë mirë nga përdoruesit për dizajnin dhe kamerën e tyre.

Sipas Koh, Samsung planifikon që këtë vit të lansoj në treg modele të reja, këtu mund të kemi edhe telefonin fleksibil të lakueshëm./GazetaOra.com