Shpallje

Dita e shtunë vijon nën ndikimin e kthjellimeve me alternime vranësirash të shpeshta, kryesisht në zonat Lindore dhe ekstremet Veri-Jug ku priten edhe reshje shiu e dëbore.

E diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje bore në zonat mbi 700 m nga niveli i detit.

Edhe dita e diel sjell rënie të temperaturave .

“Meteoalb” ka publikuar edhe hartën e reshjeve të borës.

Image