Shpallje

Të hënën gjigandi i veturave volkswagen prezantoi modelin e ri Jetta në Detroit Auto Show. Ky model do të prodhohet në Meksikë dhe është ekskluzivisht vetëm për tregun amerikan dhe kinez, i cili do të shitet me emrin Sagitar.

VW Jetta e përshkruan si modelin më të suksesshëm gjerman në SHBA. Që nga viti 1980 ky model ka shitur rreth 3.2 milion vetura kontinentin amerikan dhe 17.5 milion në të gjithë botën, duke e bërë modelin më të shitur të VW./GazetaOra.com