Alexis Sanchez hoqi dorë nga marrëveshja për t’iu bashkuar Manchester Cityt në mënyrë për të siguruar transferimin te rivali lokal – Manchester United për shkak të frikës rreth kohës së tij në fushë.

Reprezentuesi kilian dukej se ishte i vendosur për t’iu ribashkuar Pep Guardiolas, i cili ka luajtur nën udhëheqjen e tij te Barcelona, por tani është i vendosur për të luajtur nën udhëheqjen e Jose Mourinhos pas largimit nga Arsenali, transmeton portali arbresh.info.

Edhe pse 29-vjeçari dëshiron të punojë me Guardiolan sërish, ai është rezervuar për shkak të ndryshimeve që spanjolli ka bërë me opsionet e tij në sulm.

Ai beson se do të jetë një pjesë kryesore e linjës frontale të Mourinhos dhe ky ishte faktori kryesor që ka ndikuar në vendimin e tij për transferim në Old Trafford.

City ka në sulm yjet se Sergio Aguero, Gabriel Jesus, Leroy Sane dhe Raheem Sterling dhe arritja e Sanchezit mund të bënte që ai të shpenzojë edhe kohë në bankinë./DardaniaPost