Xhemajl Saliukut nga fshati Gradicë i Komunës së Drenasit paraditen e së enjtes i është djegur shtëpia.

Dyshohet se djegia e shtëpisë ka ardhur për shkak të energjisë elektrike, raporton ORAinfo. Për fat të mirë asnjë person nuk është lënduar, ndërsa dëmet materiale janë të mëdha.

Në vend të ngjarjes kanë dal zjarrfikësit të cilët po merren me shuarjen e zjarrit.

Nga pamjet shihet se shtëpia është djegur tërësish. ORAinfo mëson se familja e Xhemajl Saliukut jeton në kushte të rënda sociale dhe djegia e shtëpisë vetëm sa do ta rëndojë jetesën e kësaj familje 9 anëtarësh.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz