Shpallje

Në internet po qarkullon një video amatore ku shihet autobusi i cili pasditen e djeshme doli nga rruga në Brezovicë

Në pamjet e siguruara nga kallxo.com, shihet autobusi i dalë nga rruga dhe njerëz të tjerë rreth tij.

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj dhe autoritetet kompetente kanë njoftuar se askush nuk është lënduar. Pas intervenimit të policisë dhe FSK-së autobusi është rikthyer në rrugë dhe rruga është hapur për qarkullim.