E hënë, 6 Korrik, 2020

Mihrije Braha përballet ashpër me këshilltarin e Haradinajt: Pse t’i paguaj tatimet

Duhet të lexoni

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Këngëtarja e njohur Mirhije Braha ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin “Express” të KTV-së.

I ftuar gjithashtu në këtë emision ishte edhe këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Erolld Belegu, biznesmen i njohur nga Peja.

Erolld Belegu Këngëtarja Braha ka përmendur një sërë akuzash ndaj institucioneve, duke cituar faktin se si shteti nuk e pajis atë me një librezë si këngëtare, gjë e cila i shkakton pengesë në aplikimin për vizë.

Dhe si pasojë e kësaj Mihrija thotë se nuk ka arsye se pse t’i paguajë tatimet ndaj shtetit.

“Del Administrata Tatimore thotë duhet me pagu tatimin, për çka me pagu tatimin unë? OK, unë e paguaj se e paguaj në baza vullnetare, por nuk ka shteti kurrfarë ligji as të drejte, as me më mbrojtë as me më akuzu.

Se unë me dashtë qetu këndoj, me dashtë nuk kënoj. Po nëse du me këndu ti s’mund ma ndalë, po je i shtetit po themi…”, ka thënë Mihrie Braha gjatë emisionit. E njëjta është mjaft aktive me prurje të reja në muzikë, ndërsa veçohet gjithmonë për stilin e saj të të kënduarit.

Mihrije Braha me akuza kundër institucionece shtetërore

Mihrije Braha flet e mllefosur ndaj institucioneve shtetëroreÇfarë po e mundon këngëtaren?

Publié par Express-KTV sur mardi 23 Janvier 2018

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit...

LAJMI I FUNDIT/ Humb jetën një tjetër mjek si pasojë e Covid-19

Ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 një tjetër mjek në vend. Ministria e Shëndetësisë ka dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta këtë...

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të shekullit të kaluar. Ishte fat...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Më shumë artikuj të ngjajshëm