Shpallje

Tenistja polake, Caroline Wozniacki trofeun në Australian Open, që ishte edhe turneu i parë për vitin 2018. Ndonëse para finales Wozniacki ishte numri 2 i renditjes botërore, ajo mposhti në sidën deçizive pikërisht numrin 1, rumunen Simona Halep, duke bërë edhe rokadën në renditjen botërore të tenisit për femra.

Gjithsesi, Caroline nuk është e njohur vetëm si një teniste e aftë, por edhe si një nga sportistet më seksi dhe tërheqëse. Ajo ka përfunduar shpesh në kopertinat e revistave, ndërsa së fundi pranoi edhe propozimin për fejesë nga basketbollisti amerikan David Lee.

Image

Image

Image

Image

Image