Shpallje

Cilësohet të jetë njëra ndër këngëtaret më energjike të estradës. Këtë e ka dëshmuar shumë herë me paraqitjet e zjarrta skenike, shkruan Gazeta Blic.

Është fjala për këngëtaren nga Gjilani, Genta Ismajli e cila pëlqehet mjaft shumë nga publiku shqiptar, e madje këngët e saj janë shndrruar në hite të mëdha.

Genta është tejet aktive edhe në mbrëmje dhe koncerte të shumta, e shpesh i ka ndodhur që të rrëzohet edhe nga skena me lëvizjet e tepërta që ka bërë, gjatë kërcimit.

Më poshtë disa momente kur rrëzohet këngëtarja Ismajli.

Projektet muzikore nuk i lë anash, kënga e fundit që ka lansuar është “Dy Dashni”.