Shpallje

Agnesa Vuthaj personifikohet si vajza më e bukur shqiptare.

Ajo është fituese e konkurseve të bukurisë ku edhe në vitin 2003 është zgjedhur ‘Miss Kosova’, epitet që vazhdon të mbajë akoma. Agnesa është mjaft aktive në rrjetet sociale e cila publikon imazhe të shumta e madje në disa prej tyre na shfaqet tejet joshëse.

Por, kjo e fundit që ka publikuar tregon anën tjetër të saj e cila na shfaqet me veshje tradicionale, ku padyshim që duket tejet bukur. Jo më kot është zgjedhur edhe femra më e bukur.

Ndryshe, modelja Vuthaj është biznismene e suksesshme dhe themeluese e Agnesa Vuthaj Fashion si dhe ishte finaliste në Dancing with the stars Albania 2011,  shkruan Gazeta Blic.