Shpallje

Adem Gashi, një shqiptar i cili jeton në Australi, sot në mëngjes në trenin e Sydney ka gjetur një çantë me 6250 dollarë, të cilën ia ka kthyer pronares përmes televizionit  Channel 7.

Gashi përmes Facebook-ut ka njoftuar se pas paraqitjes së rastit, kanë gjetur adresën e gruas dhe ia ka kthyer çantën me gjithë paratë, transmeton Periskopi.

Ky gjest i vlerësuar si shumë human, është bërë lajm edhe në televizionit Channel 7.

‘’Sot ne Mengjes duke udhtuar me Tren e kam Gjetur nje Qant me $ 6250 pastaj Kam kontakruar me Televizionin channel 7 ,dhe se Bashku me ta kemi Gjetur Adresen e asaj Gruas te ciles i kishte Humbur Qanta dhe ja Kam Kthyer Qanten me gjithe Parat.

Shpresoj se te gjith njerzit duhet te bejne keshtu sepse eshte Ndjenje e mire kur Humb diqka dikush me ti sjell ne shtepi.’’, ishte postimi i Adem Gashit./Periskopi/

Shikojeni storjen televizive:

More than $6,000 found on a Sydney train

Cabramatta: More than $6,000 found on a Sydney train. The owner of the money was on her way to pay off her husband's tombstone which she had been saving for since he passed away one year ago. Report on 7 News at 6pm.7 News on Instagram: www.instagram.com/7newssyd #sydneytrains #7News

Publié par 7 News Sydney sur dimanche 4 février 2018