Shpallje

Gazetari tashmë i ndjerë, Agim Binaku ishte njëri nga emrat më të njohur dhe më të përfolur të gazetarisë sportive në Kosovë e më gjerë, shkruan ORAinfo.

Ai vdiç sot në moshën 62 vjeçare, siç thuhet nga sëmundja në mushkëri.

I ndjeri ishte babai i muzikantit të njohur Milot Binaku, i cili njihet si ish-i dashuri i këngëtares Genta Ismaili.

E kjo siç duket nuk i ka bërë përshtypje Gentës, sepse ajo ka vazhduar me angazhimet e saj muzikore, duke bërë kështu postimin e radhës në Instagram…