Shpallje

Gazetari tashmë i ndjerë, Agim Binaku ishte njëri nga emrat më të njohur dhe më të përfolur të gazetarisë sportive në Kosovë e më gjerë, shkruan ORAinfo.

Ai vdiç në moshën 62 vjeçare, siç thuhet nga sëmundja në mushkëri.

I ndjeri ishte babai i muzikantit të njohur Milot Binaku, i cili njihet si ish-i dashuri i këngëtares Genta Ismaili.

E Miloti përmes një postimi në Instagram ka njoftuar se e pamja do të mbahet në sheshin21 dhe do të jetë tri ditë…