Shpallje

Cristiano Ronaldo iu bëri thirrje tifozëve të Real Madrid, t’i japin përkrahje të pakushtëzuar skuadrës në ndeshjen e sotme kundër Paris Saint-Germainit në “Santiago Bernabeu” në Ligë të Kampionëve.

Ambiciet e Real Madridit për ta fituar titullin e Ligës së Kampionëve për herë të tretë më radhë, përballen me një sfidë të madhe kundër liderit të Ligë 1, PSG-së.

Reali do të jetë nikoqir i PSG-së në kuadër të ndeshjes së parë sonte me fillim nga ora 20:45.

Mesazhi i Ronaldos për tifozët para kësaj ndeshjeje: “Të mërkurën [sot] kemi një ndeshje shumë, shumë me rëndësi kundër një ekipi të madh. Ajo çka unë dhe bashkëlojtarët e mi kërkojmë është përkrahje e pakushtëzuar si gjithmonë dhe së bashku do të jemi më të fortë”./GazetaObserver.com