Shpallje

Dua Lipa sot është ndër këngëtaret më të përfolura në mbarë botën dhe aktualisht këngëtarja më me zë e medieve rozë.

Ajo lindi në Londër për t’u rikthyer më pas në Kosovë ku edhe bashkë me familjen kaluan disa vite, përcjell ORAinfo.

Dua karrierën e filloi sërish në Londër dhe sot është në maje të saj.

Por një fotografi e rrallë e Duas po qarkullon në internet nga koha e fëmijërisë së saj derisa ishte në Kosovë.

Për më shumë shikoni ndryshimin e Duas ndër vite.