Shpallje

Përleshje midis tifozëve të Skënderbeut dhe Partizanit. Vetëm pak minuta para së të niste ndeshja janë përleshur dy tifozëritë.

Kanë qenë ata të Partizanit të cilët kanë sharë dhe gjuajtur me gurë tifozërinë korçare.

Ngjarja para stadiumit te Korçës në momentin kur po tërhiqeshin biletat nga tifozëria e guerrilsave.

Mësohet se janë shoqëruar në komisariat disa tifozë të Partizanit.