Deri ditën e enjte në vend pritet të mbajë mot i ftohët me temperatura prej -7 deri -9 gradë Celsius si temperatura minimale dhe deri në maksimalet prej -3 deri 0 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të enjten priten kthjellime me temperaturat që mund të regjistrojnë vlera negative nën -10 gradë Celsius, por që këto vlera mund të arrijnë vetëm në orët e hershme të ditës.

Nga dita e premte pritet që temperatura të ketë ngritje me erë që frynë nga verilindja dhe juglindja.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz