Shpallje

Skuadra e Manchester City ka mposhtur Arsenalin në finalen e ‘Carabao Cup’.

Ekipi i Guardiolas dekolasoi ‘Topçinjtë’, pasi mposhti me rezultatin e thellë 0-3, shkruan GazetaBlic

Kun Aguero, Kompany dhe David Silva ishin golashënuesit e Manchester Cityt në këtë duel.

Ky është titulli i parë për Guardiolan dhe Cityn për vitin 2018.