Përfaqësuesja e lartë për Politik të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, nesër do ta vizitojë Kosovën.

Këtë e ka konfirmuar shefja e Zyrës së BE-së në Prishtinë, Natalyia Apostolova pas takimit me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli.

Mogherini në Kosovë do të qëndrojë bashkë me presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker dhe Komisionarin, Johannes Hahn.

Kujtojmë se nesër do të mbahet edhe seanca për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi.