Shpallje

Askush nuk dëshiron të mësojë se dashnorja e tyre po shkon me një person tjetër, por fatkeqësisht kjo ndodh.

Në fakt 45% e meshkujve dhe 21% e grave në Britani të Madhe kanë pranuar se kanë mashtruar në të kaluarën, sipas studimeve të mëparshme, transmeton lajmi.net.

Pra, nëse dyshoni se partneri juaj është duke ju tradhëtuar, hidhni një sy në aktivitetin e tyre të mediave sociale për t’i kapur ata.

IllicitEncounters.com , faqja kryesore e takimit në Mbretërinë e Bashkuar për njerëzit e martuar, ka anketuar mbi 2,000 anëtarë të tyre.

Të paktën 28% e njerëzve thanë se përdorin aplikacionin e mesazheve të çastit “Kik” për të njoftuar partnerë të rinj, përcjell lajmi.net.

Dhe 23% do të përdorin Snapchat për të mashtruar partnerët e tyre, pasi aplikacioni do të fshijë fotot dhe videot e dërguara brenda një dite, duke e bërë më të lehtë për të fshehur provat.

Studimi gjithashtu zbuloi se 45% e të anketuarve do të krijojnë llogari alternative Facebook dhe Skype për të biseduar me persona të fshehtë.

Ndërsa 30% e mashtruesve do të blejnë një telefon të ri, për të siguruar që ata të mos kapen në akt. /Lajmi.net/