Shpallje

Mahmut Ferati është njëri ndër këngëtarët tanë i cili i përket muzikës popullore.

Mamuti përveç muzikës është edhe mësimdhënës, po ashtu ai është edhe njeri familjar, shkruan Kosovarja. Ka grua dhe fëmijë. Madje duket se në gruan e tij është shumë i dashuruar Mahmuti. Së fundmi ai ka nda një foto me ndjekësit e tij në instagram, e që aty shihet bashkë me bashkëshorten e tij, ndërsa foton e shoqëron me këto fjalë: “Me shpirtin tim”.

Ani pse kanë kaluar shumë vite që Mahmuti dhe bashkëshortja e tij janë bashkë, dashuria nuk është zbehur fare mes çiftit. E këtë më së miri na e dëshmon kjo foto.